תחרימו גם אותי

איפה נתחיל

חייבים לומר את האמת. מאז יוני 1967 כאשר ישראל (כבשה, משחררה, השטלתה,…) על שטחי הגדה המערבית של נהר הירדן, על עזה ועל שאר השטחים שלא היו בשליטה ישראלית מאז 1948 ועד אותם ימים (די נמאס לי לנסות להיות פוליטקלי קורקט) נוספו לאוכלוסיית ישראל כך וכך ערבים שלא ראו ולא יראו במדינת ישראל הנאורה והיהודית את מולדתם ואת ביתם לעולם.

כבר לפני 25 שנה כאשר התעורר בי השד הפוליטי היה ברור לי ולחברי יפי הנפש השמאלנים כי אם ברצוננו לחיות במדינה דמוקרטית אין כל אפשרות למדינה שלנו לספח את השטחים הכבושים ועלינו לפעול להפרדות מאותם שטחים ומאותה אוכלוסיה עוינת שלעולם לא נוכל לסמוך עליה להצביע למפלגה ציונית כזו או אחרת. הסברנו בהרבה מילים ובהרבה פאטוס לכל מי שרצה אז לשמוע (וגם להרבה כאלו שלא רצו לשמוע) כי סיפוח השטחים יחייב מדינה הנשלטת בסופו משל דבר על ידי מיעוט מכיוון שלעולם לא נוכל לאפשר לאוכלוסייה שסיפחנו זכות בחירה. באותם ימים התעוררו מספר פתרונות אפשריים על ידי כמה אנשים "טובים" ביניהם ה"רב" מאיר כהנא והגנרל זאבי שהציעו פתרונות פשוטים לבעיה שאנו זיהינו. ככל שהפתרונות נשמעו לנו הזויים הזויים עוד יותר היו התגובות של האנשים סביבנו שלשאלתנו אם זאת המדינה בה הם רוצים לחיות ענו, לתדהמתנו, כן!

מאז 1967 מדינת ישראל נאלצה לבחור בין שתי אופציות. האחת הזויה ובלתי הגיונית והשנייה קשה, כואבת אך מוסרית ויהודית ביסודותיה. כמובן שהציבור הישראלי בחר לנהור בהמוניו אחרי האפשרות השנייה (התרעת ציניות) ומכאן נולדה המשיחיות החדשה. ישראל החלה לנהור אחרי משיחי השקר החדשים שהבטיחו לכולנו ארץ ציון ירושלים חדשה נוצודקת יותר על פי מקורותינו. מכיוון שהיה ברור לכולם כי המדינה החדשה שתקום לא תוכל להיות דמוקרטיה נאלצנו כולנו להתחבר לערכים חדשים/ישנים אלטנוילנד של ממש. את הדמוקרטיה המערבית יחליפו ערכים יפים של עליונות הדת היהודית על כל האחרות, עליונות האדם היהודי, שלטון רבני, עליונות ערכי הדת על המוסר והחוק האזרחי… בעצם אם חושבים על זה בסך הכל חזרה ליסודות הציונות אותם חזה הרצל ועליהם הקימו הציונים: הרב כצנלסון, הרב בן גוריון והרב ז'בוטינסקי את מדינתנו.

אין אפשרות אחרת. אנו עוסקים ברציונליזציה של המצב אותו אנו יוצרים. המוח שלנו לא יכול לקבל שאנו פועלים כנגד הערכים שלנו ולכן נאלצנו להחליף את הערכים כדי שאלו יתאימו למה שאנו עושים. דמוקרטיה לא יכולה ללכת יד ביד עם סיפוח השטחים ולכן זרקנו את הדמוקרטיה וחיבקנו לחיקנו את הערכים החדשים שמתישבים יופי עם התוכניות ההזויות שלנו.

כל מיני אנשים היום מתגאים בכך שהם הסירו מעל עצמם את עולו של השמאל. כל מיני אברי גלעדים ועירית לינורים גאים שהם כבר לא שמאלנים כמו פעם. הם התפקחו. הם, בדעותיהם החדשות והאנטי דמוקרטיות מסמנים את מה שנהיה השמאל החדש בישראל ומביטים בתמיהה איך רבנים כותבים תורת גזע חדשה שמתברגת לה לתוך השיח הפוליטי הלגיטימי.

אנחנו נהיינו ההזויים. אנחנו שמאמינים שהאדם באשר הוא אדם הוא הקדוש נהינו מוקצים בעוד שאלה שלא יוותרו על אף שעל אדמה גם עבור שלום אמיתי מרקדים ברחובות ומנפנפים בתורתם בגאווה.

ועכשיו??? עכשיו כנסת ישראל תחוקק חוק כנגד ארגונים ה"מעיזים" להחרים את תוצריהם של ישובים היושבים מחוץ למדינת ישראל, ישובים שעד לא מזמן נחשבו גם בעיני החוק כבלתי חוקיים.

באנגלית אומרים

SHIT OR GET OFF THE POT

חרבן או רד מהאסלה. אם זה חלק ממדינת ישראל… ספחו את זה (נראה אתכם גיבורים) ואם לא… שתקו ותנו למשחק הדמוקרטי להתקיים ולניסיון של מיעוט שפויי שנותר לנסות ולהציל את המדינה הזו מחלום הבלהות המשיחי שאחז בה.

אני יוצא מהארון הפוליטי… אני שמאלני! איש שלום, אוהב אדם באשר הוא אדם ודמוקרט עד היסוד, אוהב את מסורת ישראל אך אינו מאמין בהתערבות אלוהית, וכן גם ציוני. וגם אני חושב שצריך לצאת מהשטחים.

תחרימו גם אותי.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s