הפרד ומשול מס' 1

השיטה היא כזו. יתחילו להציע פתרונות וברגע שמגזר אחד יקבל הוא ינטוש וישאיר את השאר להאבק על שלהם. ככה ממשלות ישראל עושות כבר שנים וככה יהיה גם הפעם. מצליחים לשכנע אותנו שבגלל מגזר זה או אחר (דתיים, מתנחלים, ערבים, מובטלים, שמאלנים, אנרכיסטים, ג'ינג'ים) המשק בבעיה ולא נוכל לעזור לכל השאר. כבר מתחילים לראות בקיעים באחדות המאבק. כבר מתחילים (בעצם מההתחלה) רואים איך המאבק מפוצל בדיוק כפי שהחברה הישראלית מפוצלת. יהודים וערבים, צפונים ודרומים. תושבי השכונות נאבקים בשכונה. נשות הצפון עם העגלות בפארקים, צעירי תל אביב חוגגים במרכז העיר וערביי ישראל, והמתנחלים, והדתיים

לא הכל פרוד!! פה ושם ישנם קבוצות והתרחשויות מופלאות בהן עומדים סקטורים זה ליד זה יד ביד וצועדים למען האינטרס המשותף. שכונת התקווה ויפו!! נצרת עילית ונצרת!! צעירי רוטשילד וגמלאי צה"ל!! מאהל לוינסקי על כל גווניו (תרתי משמע)!! אבל

האינטרס המשותף הוא עצום וכולנו צריכים לדרוש את אותם דברים. בראש ובראשונה לקיחת אחריות של ממשלת ישראל על החברה הישראלית. זה נשמע גדול ובלתי ממוקד וזה אכן כך. אבל זו היא הדרישה העיקרית. ממשלות ישראל מוותרות מרצון על לקיחת האחריות על (רוב) החברה הישראלית. כאשר נלקחת אחריות היא רק כתוצאה ממאבק סקטור (מצביעים) כזה או אחר או עבור אידיאולוגיה כזו או אחרת ולכן הדתיים והמתנחלים ממשיכים להתמך על ידי המדינה. זה לא משנה אם אני בעד או נגד. העובדה היא שכאשר המדינה רוצה (מאיזו שהיא סיבה) לקחת אחריות, היא עושה את זה.

מה צריך לדרוש? – שהמדינה תיקח אחריות גם עלינו.

חייבים לאחד את השורות או לפחות לטשטש את הגבולות.

יפו והתקווה, נצרת ונצרת, אלו רק התחלות.

הפער הגדול היום הוא בין רוטשילד והתקווה והגבול הזה חייב להיפרץ.

לכל אחד מהמאהלים האלה יש עוצמה שונה.
לרוטשילד יש עוצמה רגעית גדולה מאוד. הוא יודע לייצר את הרעש, את היופי, את האנרגיה המתפרצתאך האם תהיה לו (למאהל) גם את יכולת העמידה?
במאהל התקווה יש עוצמה אחרת. עוצמתה של התקווה היא עוצמתו של היאוש. בשכונת התקווה, ביפו, בג'סי כהן, בבת ים אין לאנשים מה להפסיד. הם יושבים במאהל כי אין להם ברירה. זוהי עוצמה שלעולם לא תהיה ברוטשילד.
עוצמתו של היאוש היא גדולה מאוד ויש לה כוח עמידה. רק כאשר יהיה לאנשי מאהלי השכונות מה להפסיד, רק אז יאבד כוחם. אבל אז כנראה שהצלחנו. כאשר יהיה דיור, וחינוך, בריאות, שיקום ותקווה בשכונת התקווה, אז יוכלו אנשי כל המאהלים ללכת לבית החדש שלהם.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s